Znajdź sklep

Nowy roler Harken zaprojektowany z myślą o szybkim montażu i łatwej obsłudze

1/9/2012

7322.10Nowy system rolowania i refowania foka Harken ESP Jib Reefing & Furling zainstalowany na dziobie Twojego jachtu to prostota i bezpieczeństwo. Jeśli załamie się pogoda możesz zmniejszyć powierzchnię żagla nie wychodząc z kokpitu.
Dzięki prostej i efektywnej konstrukcji nowy roler Harken jest łatwy w montażu. Wybór odpowiednio dociętych profili sztywnego sztagu w połączeniu z regulowanym mocowaniem dolnego profilu pozwalają na dokładne dopasowanie do długosci sztagu. Prosty, opcjonalny odchylacz fału chroni przed owijaniem fału wokół sztagu podczas rolowania. Wsród dostępnych opcji znajduje się krótka stopa rolera – dla żeglarzy, którym zależy na maksymalnej powierzchni żagla lub długa stopa powodująca podniesienia szpuli, dzięki czemu zostaje więcej miejsca na kotwicę, żagle nie przecierają się o wyposażenie jachtu oraz zwiększa się widoczność.
Jak mówi Greg Hartlmeier „Wszystkie cechy nowego rolera Harken ESP zostały zoptymalizowane z myślą o żegludze na jachtach otwartopokladowych i lekkich jachtach rekreacyjnych”. „Mniejsza liczba komponentów i elementy, takie jak odchylacz fału, czynią nasz system szybkim w montażu i łatwym w użyciu a jednocześnie bardzo trwałym i dzięki przystępnej cenie osiągalnym dla przeciętnego żeglarza”.
Ochylacz fału montuje się błyskawicznie i praktycznie nie wymaga on regulacji. Profile sztywnego sztagu umożliwiają przewleczenie stalówki razem z zagniatana końcówka oczkowa, nie ma wiec potrzeby ciecia sztagu podczas montażu rolera. Długa stopa rolera umożliwia regulacje ściągacza sztagu po wyjęciu tylko jednej nierdzewnej przetyczki. Krótka stopę rolera mocuje się bezpośrednio do końcówki oczkowej sztagu, przy sztagowniku.
Jednoelementowy bęben, szpula i obudowa rolera Harken ESP formowane są z odpornego na uderzenia kompozytu. Okrągłe, lekko obracające się profile sztywnego sztagu, wyposażone w jedna likszparę wykonane zostały z anodowanego bezbarwnie aluminium gwarantującego dużą trwałość. Wytrzymałe łączniki profili przetrwają długie lata naprężeń powstających podczas refowania. Roler współpracuje z zestawem bloczków 
prowadzących linkę rolera 7404, w tym z bloczkiem kabestanowym. Zastosowanie tych bloczków powoduje, ze przedni pokład pozostaje wolny, ponadto zapewniają one ciągłe naprężenie linki, która dzięki temu jest równo nawijana na szpule.
  • United States
  • Australia
  • France
  • Italia
  • New Zealand
  • Polska
  • Sverige
  • UK