Znajdź sklep

  Harken oferuje pierwszy podwójnie działający hydrauliczny napinacz achtersztagu

  1/9/2012

  HYCIHydrauliczny napinacz achtersztagu firmy Harken daje moc, która umożliwia szybką zmianę kształtu żagla. Siłownik wyposażony jest we wbudowaną, dwustronną pompę dostarczającą olej podczas ruchu dźwigni w jedną i drugą stronę. Dzięki temu olej przepompowywany jest dwa razy szybciej niż w przypadku pomp jednostronnych w innych siłownikach.

   Zestaw zawiera wykonane z anodowanego w technologii Hardkote aluminium: siłownik, pompę, zawór, manometr i wykonaną ze stali nierdzewnej dźwignię z trzema możliwymi mocowaniami: bolcem mocującym dźwignię na stałe; O-ringiem zabezpieczającym dźwignię w gnieździe - z możliwością wymontowania; bez blokady dźwignia mocowana jest bez O-ringu przy pomocy sprężystej przetyczki. Wszystkie bolce i zatyczki wykonane są ze stali nierdzewnej. Siłownik wyposażony jest w widełki z przetyczką na obu końcach. Standardowe przeguby oczko-widełki pasują do wszystkich siłowników Harken. 

   

  Obrócenie gałki zaworu zwalniającego w prawo powoduje zamknięcie zaworu i umożliwia pompowanie, obrócenie w lewo powoduje zwolnienie siłownika. Zawór chroniony jest przed uszkodzeniem w wyniku zbyt silnego dokręcenia gałki. Prędkość zwalniania siłownika zależy od tego, jak mocno gałka zostanie przekręcona w lewo. Siłownik posiada wbudowany zawór bezpieczeństwa, chroniący achtersztag przed zbyt silnym naciągiem. 

  Analogowy manometr z podziałką 0-5 (0-5000 psi) umieszczony jest na stałe u góry siłownika. Manometr można ustawić w jednej z czterech pozycji, co ułatwia jego odczyt z kokpitu. 

  Siłowniki Harken do regulacji achtersztagu dostępne są w czterech rozmiarach i pasują do stalówki od 5 do 9,5mm (7/32 to 3/8 in) - czyli dla jachtów od ok. 9 do 18m (30 do 60ft). 

  Czytelny analogowy manometr umieszczony u góry siłownika można ustawić w czterech pozycjach; podziałka od 0 do 5 (0 - 5000 psi). 

  Firma Harken zaleca zastosowanie przegubu przy dolnym mocowaniu siłownika, który będzie dostosowywał położenie siłownika do położenia achtersztagu. Standardowe łączenia oczko-widełki pasują do wszystkich siłowników Harken.

   

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK