Znajdź sklep

  Nowe, certyfikowane CE, wychylne wózki z kółkiem zwiększają możliwości systemu dostępu zewnętrznego Harken

  1/9/2012


  HC10567.CLEAR_250Pewaukee, WI, - Dotychczas oferowany przez firmę Harken system dostępu zewnętrznego przeznaczony był do współpracy z szynami montowanymi na powierzchniach pionowych lub podwieszonych poziomo. Nowy wózek z dodatkowym kółkiem umożliwia montowanie szyn również na powierzchni poziomej. Dzięki niemu osoba pracująca na wysokości może wywiesić się za krawędź, przy której zamontowana jest szyna. Obciążenie przenoszone jest przez kółko części wychylnej wózka oparte obok szyny, całość zakotwiczona jest na szynie.

  Specjaliści z Harken zaprojektowali system Access Rail aby zapewnić załogom megajachtów możliwość bezpiecznego poruszania się lub blokowania w wybranym położeniu podczas pracy po zewnętrznej stronie kadłuba. Certyfikat CE jest jednym z najbardziej uznanych w świecie znaków gwarantujących bezpieczeństwo użytkownika oraz zgodność z normami obowiązującymi w krajach UE. Obecnie Access Rail System firmy Harken jest jedynym na rynku żeglarskim systemem tego typu, który przeszedł specjalistyczne testy według EN795.1996 Class D wymagane do uzyskania certyfikacji.

  "Praca na wysokościach na największych superjachtach musi być traktowana poważnie, czego wyznacznikiem są powstające przepisy i wymogi co do kontroli" mówi  Andy Ash-Vie, dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii. "Zawodowe załogi zasługują na właściwe, wiarygodne zabezpieczenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wnieść swój wkład w podnoszenie bezpieczeństwa pracy. Poza tym, zależy nam na utrzymaniu naszych klientów przy życiu!".

  Wózki HC10567 systemu Wheeled Access Rail zbudowane są z tych samych materiałów co wózki w standardowym systemie Access Rail z tą różnicą, że zostały wyposażone w element wychylny z kółkiem, który sięga poza krawędź płaskiej, lub pochyłej powierzchni, na której zamocowana jest szyna. Dzięki temu żaden element systemu nie ociera o burtę. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku szyn zamontowanych w zgłębieniu.

  Połączone wózki systemu Access Rail wykonane są z mocnego, lekkiego, litego bloku aluminium. Odporne na korozję łożyska kulkowe Torlon® przenoszą duże obciążenia przy minimalnych oporach zapewniając możliwość swobodnego przemieszczania się wzdłuż szyny z jednej pozycji do następnej. Po zdjęciu wózka z szyny kulki łożyskujące utrzymywane są w wózku przez koszyki ze stali nierdzewnej, co ułatwia prace konserwacyjne.

  Szyna może być wygięta w stopniu podanym w specyfikacji, tak aby dopasować się do linii kadłuba.

  Wózki i szyny dostępne są w wersji anodowanej na czarno lub bezbarwnie zapewniających trwałość i ochronę przed korozją. W dziale Harken Custom Department istnieje możliwość zamówienia systemu wykonanego ze stali nierdzewnej. Przed opuszczeniem fabryki każdy system znakowany jest symbolem CE oraz unikatowym numerem seryjnym.

  Pełny wymagany system roboczy obejmuje pełną uprząż ochronną oraz uprząż roboczą lub platformę. Wózek z bolcem blokującym (HC9565 lub HC9608 z łącznikiem H-50547) idealnie sprawdza się do podwieszania zestawów narzędziowych.

   

  Torlon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Solvay Advanced Polymers.

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK