Znajdź sklep

  Rozszerzenie linii kabestanów regatowych Harken Performa™

  1/9/2012

  Performa-winches

  Pewaukee, WI - Firma Harken wprowadziła do oferty cztery nowe rozmiary kabestanów z linii Performa™, która obejmuje teraz rozmiary od 20 do 80. Adaptując wysoka wydajność kabestanów z linii Radial® nowe  Performa PT (prosty), ST (samoknagujący) oraz Quattro oferowane są w mniejszych rozmiarach oraz dają tańszą alternatywę w stosunku do karbonowych kabestanów regatowych Harken. Kabestany Performa wyposażone są w piaskowane bębny przeznaczone do współpracy z falami i szotami wykonanymi z cienkich, wytrzymałych lin hybrydowych.

  "Kabestany Performa stanowią ofertę dla załóg, w których budżecie osprzęt z włókna węglowego się nie mieści lub po prostu potrzebują mniejszych rozmiarów" wyjaśnia Menadżer Działu Projektowego Michele Cazzaro. "Linia Performa™ została zbudowana w oparciu o badania prowadzone na rzecz linii Radial z tym, że została zoptymalizowana pod katem cienkich lin o wysokiej wytrzymałości spotykanych obecnie na łodziach regatowych i szybkich łodziach turystycznych."

  Osłony podstawy zintegrowane zostały z bębnem. Lekkie, wytrzymałe, kompozytowe łożyska wałeczkowe cechują się wyjątkową odpornością na korozję i nie wymagają smarowania. Kompozytowe poprzeczne łożyska kulkowe gwarantują swobodny ruch kabestanu pod lekkim obciążeniem. Konstrukcja zatrzaskowa utrzymuje łożyska w całości nawet po zdemontowaniu bębna kabestanu. Przenoszące obciążenia zębatki, sworznie i zapadki wykonane zostały ze stali nierdzewnej 17-4PH. Minimalna odległość pomiędzy górną a dolną szczęką samoknagująca w modelach ST i Quattro gwarantuje pewne trzymanie lin o malej średnicy.

  Opatentowany model Quattro jest innowacyjnym rozwiązaniem typu wszystko-w-jednym. Przeznaczony jest do zastosowania na łodziach wymagających bardzo szybkich kabestanów do obsługi dużych niesymetrycznych spinakerów, a jednocześnie kabestanów o dużym przełożeniu do wybierania genuy w ostrych kursach. Dwubiegowy model Quattro posiada bęben o dwóch średnicach, dzięki czemu zapewnia 4 prędkości nawijania liny.

  Kabestany Performa zaprojektowane zostały z myślą o prostej konserwacji i możliwości łatwego przejścia na mocniejsze modele. Ramie podbierające line całkowicie zakrywa górę kabestanu zapobiegając przycinaniu palców oraz wkręcaniu się ubrań w ruchome elementy. Kabestany Performa dostępne są w wersji jednobiegowej w rozmiarze 20; dwubiegowej w rozmiarze 35, 40, 46, 50, 60, 70 i 80; trzybiegowej w rozmiarze 60, 70 i 80. Model Quattro dostępny jest w rozmiarze 40 i 46.

   

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK