Znajdź sklep

  Wielkie wejście białych kabestanów Radial® White

  1/11/2012

  46.2STCW_300

  Pewaukee, WI, - Najnowsze kabestany Harken Radial® łączą w sobie śmiałą stylistykę z doskonałością techniczną, z której słynie linia Radial Winch. Polerowane na wysoki połysk chromowane bębny z białą, kompozytową górą, szczękami samoknagującymi i podstawą mogą stanowić efektowny dodatek do każdego jachtu - od jednostek nowoczesnych po tekowe klasyki. Wszystkie kabestany Radial posiadają powierzchnię roboczą ukształtowaną tak, aby nie niszczyć lin oraz jednoelementowe ramie podbierające, co zapobiega przycinaniu palców lub ubrań między ruchomymi elementami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kompozytów i lekkiego aluminium, Radial White cechuje się wyśmienitą odpornością na korozję i pozwala ograniczyć wagę nawet o 30%.

  "Zawsze lubiliśmy dawać klientom więcej opcji estetycznych do wyboru tak, aby projektanci, szkutnicy i żeglarze mieli swobodę w kreowaniu stylu swoich jachtów", mówi menedżer włoskiego Działu Projektowego, Michele Cazzaro. "Kabestan Radial White ma przejrzysty, jasny wygląd będący dobrym uzupełnieniem dla wielu stylów."

  Linię Radial White uzupełnia Aluminium Radial (czarny bęben/podstawa/góra) i Chrome Radial (chromowany bęben z czarną podstawą i górą). Powierzchnie robocze wszystkich kabestanów Radial są specjalnie kształtowane dla każdego rozmiaru i materiału. Skośne żłobienia (a nie chropowatości) poprawiają trzymanie liny a jednocześnie wydatnie zmniejszają jej zużycie. Podczas luzowania liny, kąt żłobień zapobiega przesuwaniu się liny w górę kabestanu, dzięki czemu lina płynnie zsuwa się po kabestanie. Kompozytowe łożyska wałeczkowe są odporne na korozję, minimalizują opory pod obciążeniem i nie wymagają smarowania. Pracujące pod obciążeniem zębatki i trzpienie wykonane zostały z wytrzymałej i trwałej stali nierdzewnej 17-4PH.

  Modyfikacja na napęd elektryczny jest prosta; szkutnik może nawet zawczasu wywiercić w pokładzie otwór pod oś przekładni ułatwiając przyszłą modyfikację. Zamknięte łożyska wałeczkowe i elementy mocowane zatrzaskowo ułatwiają serwisowanie i rozbieranie kabestanów na pokładzie. Chroniona zgłoszeniem patentowym opcja montażu na śrubie dwustronnej umożliwia szybki montaż bez zdejmowania bębna.

   

  1-biegowy= 20, UniPower 900
  2-biegowy= 35, 40, 46, 50, 60, 70
  2-biegowy dwukierunkowy = Rewind 40, 46, 60
  3-biegowy= 60, 70

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK