Znajdź sklep

  Antifoul Speed Polish, nowy produkt McLube™, wygrywa nagrodę magazynu SAIL za Innowacyjny Produkt Roku

  28/1/2013

  7881_pittman2013Team McLube z dumą ogłasza, że nowy produkt Antifoul Alternative Speed Polish został wybrany przez magazyn SAIL na zwycięzcę prestiżowej nagrody Freemana K. Pittmana w 2013 roku. Nagroda FKP magazynu SAIL w swojej długoletniej tradycji wyróżnia najlepsze nowe pomysły w przemyśle jachtowym. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani jednym ze zwycięzców kategorii Racing.

  Koncepcja tego nowego, innowacyjnego produktu narodziła się dzięki rozmowom z naszymi klientami, którzy opowiadali nam o swoich doświadczeniach i potrzebach. Ich sugestie zostały wcielone w proces tworzenia tego biodegradowalnego produktu. „Nasi klienci prosili nas o rozwiązanie odwiecznego problemu z utrzymaniem czystego kadłuba łodzi pozostającej w wodzie tygodniami”, mówi Ward McClatchy dyrektor McGee Industries Inc. „Myślę, że udało nam się stworzyć wspaniałe, przyjazne środowisku rozwiązanie, które już zyskało zaufanie i uznanie w branży."

  Antifoul Alternative Speed Polish to produkt na bazie cytrusów opracowany tak, żeby utrzymać kadłub (i inne powierzchnie trzymane pod wodą) czystym, gładkim i śliskim na wiele tygodni. Kadłub, silnik, śruba i inne okucia jachtów i łodzi motorowych wypolerowane nowym produktem McLube lśnią jak nowe. Magazyn SAIL donosi, że Antifoul Alternative Speed Polish jest „środkiem dającym niezwykły ślizg, który jednocześnie zapobiega osadzaniu się szlamu i wodorostów utrzymując kadłub czystym przez wiele dni a nawet tygodni zanurzenia w wodzie.”

  Antifoul Alternative Speed Polish został poddany intensywnym testom przez ostatnie dwa lata. Bez względu na to, czy celem były medale olimpijskie 2012 czy wyścig Volvo Ocean Race 2011/2012 na pokładzie PUMA, Antifoul Alternative Speed Polish poprawiał wszystkie wyniki.

  „Użyliśmy Antifoul Alternative Speed Polish do wykończenia powierzchni naszego kadłuba w czasie Paraolimpiady 2012 w Londynie”, mówią Jen French – srebrna medalistka w klasie SKUD-18 i Żeglarka Roku US Sailing 2012 Rolex – i jej współzałogant, JP Creignou. „To naprawdę pomogło utrzymać kadłub czystym, szczególnie gdy łódź wymagała zanurzenia przez całe sześć dni imprezy”.

  Dave Hughes, trener US Sailing Team Sperry Top-Sider w 2012 roku, używa Antifoul Alternative Speed Polish na swojej łodzi gdziekolwiek jest, i donosi, że to produkt fantastyczny również do łodzi motorowych. „Antifoul Alternative Speed Polish spisał się świetnie”, mówi Hughes. „W kilka minut ręcznie wypolerowaliśmy łódkę i puściliśmy ją na 2 tygodnie treningów w Hiszpanii. Po czternastu dniach pływania nie było na niej śladu osadu, ale najbardziej szokujące było porównanie łodzi innego trenera, który po tym samym czasie wyciągnął z wody łódź pokrytą szlamem i wodorostami poniżej linii wody.” 

  Na szczęście zalety stosowania Antifoul Alternative Speed Polish nie ograniczają się jedynie do małych łodzi. „Aplikowaliśmy go w czasie wszystkich przystanków i mogę potwierdzić – żadnego porastania – kompletnie czysta powierzchnia kadłuba na każdym odcinku VOR”, mówi Tim Hacket, manager teamu PUMA Ocean Racing. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów jakie daje ten nowy produkt.”

  Tak więc jeśli Twoim celem jest stawanie na podium częściej, czy po prostu chcesz szybciej pokonywać mile morskie, upewnij się, że użyjesz tego przełomowego produktu wszędzie, gdzie kadłub wymaga zanurzenia w wodzie. 

  The McLube™, oddział McGee Industries jest producentem suchych smarów od 1954 roku.
 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK