Zapraszamy na Volvo Gdynia Sailing Days 2013!

9/7/2013

W tym roku Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie się po raz czternasty. W programie znajdą się aż trzy imprezy rangi mistrzostw świata, Europy i Polski. Wszystkie wyniki zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Całość rozpocznie się od mocnego uderzenia i ponad 150 łódek na jednej linii startu. 18 lipca rozpoczną się regaty o Pucharu Miasta Gdyni. W tym roku w jego programie znajdują się następujące klasy: Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard. Na starcie awizowani są zawodnicy mający na koncie występy w mistrzostwach świata i Europy.

W weekend 20-21 lipca przy Bulwarze Nadmorskim pojawi się Delphia24 – całkowicie polska klasa regatowa, w której udział bierze wielu byłych wybitnych zawodników kadry narodowej oraz widowiskowe i najszybsze ze wszystkich startujących w tym roku łodzi – katamarany
A-Class.

Najbardziej prestiżowymi regatami tegorocznej edycji VOLVO Gdynia Sailing Days będą Mistrzostwa Świata klasy Micro, które wystartują 22 lipca i potrwają aż przez sześć dni. W tej klasie Polska broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w zeszłym roku przez załogę Piotra Ogrodnika.

Najmłodsi zawodnicy regat przystąpią do rywalizacji również 22 lipca. Tego dnia rozpoczną się regaty o Puchar Trenerów w klasie Optimist. Na starcie spodziewanych jest przeszło 200 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 15 lat.

Kolejna prestiżowa impreza to Mistrzostwa Świata Juniorów w klasach 49er i 49erFX. Łódki te, określane jako Formuła 1 żeglarstwa olimpijskiego, stacjonować będą na plaży miejskiej, a same wyścigi odbywać się będą wzdłuż bulwaru i plaży. 49erFX to nowa klasa olimpijska dla kobiet i to właśnie w Gdyni panie będą mogły po raz pierwszy rywalizować w imprezie tej rangi. Regaty potrwają od 24 do 28 lipca.

Tegorocznym regatom partneruje między innymi Harken Polska!

Zapraszamy serdecznie do Gdyni 17-28 lipca!

Więcej szczegółów i aktualności na stronie: http://www.gdyniasailingdays.org/pl/
  • United States
  • Australia
  • France
  • Italia
  • New Zealand
  • Polska
  • Sverige
  • UK