VGSD XIV edycja wielkiego święta Żeglarskiej Stolicy Polski – za nami

1/8/2013

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days były przede wszystkim niezwykle ważnym wydarzeniem sportowym. W ich ramach rozegrane zostały prestiżowe Mistrzostwa Świata klasy Micro, Mistrzostwa Świata Juniorów w klasach 49er i 49erFX oraz Mistrzostwa Polski w Match Racingu, a także Puchar Miasta Gdyni w klasie LAS 4.7, Puchar Trenerów w klasie Optimist, zawody w klasach Delphia i A-Class. Impreza wizytowana była przez Minister Sportu Joannę Muchę oraz Prezydenta Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF Carlo Croce. Na podium stawali reprezentanci Francji, Nowej Zelandii, Finlandii, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, jednak to reprezentanci Polski byli zdecydowanymi faworytami regat - na czele z Piotrem Tarnackim, nowym Mistrzem Świata w klasie Micro.

Wspaniałe atrakcje na wodzie to jednak nie wszystko, co czekało na przybyłych do Gdyni miłośników żeglarstwa. Przez cały czas trwania Volvo Gdynia Sailing Days funkcjonowało specjalnie przygotowane Miasteczko, w którym odbywały się uroczystości rozpoczęcia i zakończenia zawodów, ceremonie wręczenia pucharów zwycięzcom, spotkania ze znanymi żeglarzami. Ponadto przygotowana została wystawa najnowszych modeli samochodów VOLVO. Nie zapomniano także o dzieciach. W Miasteczku znajdował się plac zabaw, prowadzone były też różnego rodzaju zajęcia  - m.in. fitness dla najmłodszych z instruktorką Aleksandrą Wójcik, reprezentantką Polski w gimnastyce artystycznej. Równie wiele działo się na pobliskiej plaży. Spragnieni aktywności fizycznej mogli spróbować swoich sił podczas Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Volvo Gdynia Sailing Days. Nie lada atrakcją były również Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej, w których występowały gwiazdy polskiego futbolu - m.in. Tomasz Iwan oraz Radosław Majdan.

Volvo Gdynia Sailing Days to największe i najważniejsze regaty w Polsce. Skupiają setki najlepszych zawodników z całego świata. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem sponsorów, mediów i kibiców. Co więcej - odbywają się w pięknym otoczeniu miasta nierozerwalnie związanego z morzem i pełnego naturalnych walorów, które bezsprzecznie podnoszą atrakcyjność organizowanych w nim przedsięwzięć sportowych.

Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu Gdynia każdego roku staje się centrum światowego żeglarstwa, na które zwrócone są oczy wszystkich fanów tej pięknej dyscypliny.

 

VGSD1  VGSD10  VGSD11  VGSD2  VGSD3

VGSD4  VGSD5  VGSD6  VGSD7  VGSD8

  • United States
  • Australia
  • France
  • Italia
  • New Zealand
  • Polska
  • Sverige
  • UK