McLube_banner_750x195

  Jak skutecznie używać produktów McLube?

  Ask... #DRHARKEN
  30/1/2015

  Harken jest dystrybutorem produktów McLube na rynek jachtów rekreacyjnych już od bardzo długiego czasu. Na początku był suchy smar Sailkote w sprayu, beztrosko używany na każdą powierzchnię, której chcieliśmy nadać poślizg! W związku z wielkim sukcesem jaki osiągnął Sailkote, McLube rozpoczął pracę nad produktami 'szytymi' na miarę innych zastosowań.

  Sailkote wciąż jest stosowany do wszystkiego, co się ślizga. Polecamy go szczególnie do luków, szuflad, drzwi suwanych, suwklap, pełzaczy, wózków grota i foka oraz szyn. Będziesz zachwycony efektem redukcji tarcia! Możesz nanieść go sprayem lub szmatką, schnie dosłownie w sekundę i w przeciwieństwie do smarów, olejów i wosków nie przyciąga brudu i zanieczyszczeń z wody. I jeszcze jeden sprytny trik: nanieś Sailkote na icki, a już nigdy nie przykleją się do mokrego żagla!

  OneDrop™ to olej do łożysk kulkowych stworzony z myślą o wszystkim, co się toczy: łożyska kulkowe i wałeczkowe w blokach i wózkach łożyskowanych. Użyj bardzo małej ilości (wystarczy jedna kropla na blok czy rząd kulek, nie więcej!) a odczujesz znaczą redukcję tarcia pod obciążeniem. Użycie zbyt dużej ilości spowoduje, że łożyska zaczną się ślizgać zamiast toczyć, dlatego ostrożnie dozuj ilość OneDrop!

  McLube-Hullkote-application.jpgHullkote™ Speed Polish został wprowadzony na rynek jako produkt udoskonalony i przeznaczony dla tych, którzy do tej pory na kadłub nakładali Sailkote. Rezultatem używania Hullkota jest twarde, błyszczące wykończenie powierzchni kadłuba gwarantujące szybkość! Hullkote jest łatwy w aplikacji - nakładasz i rozcierasz tak, jak w klasycznej technice woskowania z tą różnicą, że Hullkote nie zawiera wosku! Nasz preparat wyprodukowany jest na bazie cytrusów, ma przyjemny zapach i jest wydajny - jedna aplikacja starcza na 20 dni intensywnego żeglowania. Hullkote Speed Polish był użyty na każdym kadłubie startującym w regatach Pucharu Świata ISAF w Miami na Florydzie w 2015 roku.

  Na kadłuby łodzi, które pozostają w wodzie i żeglują przez dłuższy czas lub są przycumowane, McLube proponuje Antifoul Alternative - środek polerujący posiadający te same cechy co Hullkote z dodatkową właściwością ochrony przed porastaniem glonami i zbieraniem się szlamu na powierzchni kadłuba. Antifoul zdobył sobie uznanie w środowisku i w 2013 roku wygrał nagrodę Innovative Product of the Year magazynu Sail. Obecnie jest używany na wszystkich jednostkach Volvo Ocean Race 2015-16.

  Podsumowując:

  • Sailkote na wszystko, co się suwa (łącznie z ickami)
  • OneDrop na wszystko, co się toczy (łożyska w blokach i wózkach)
  • Hullkote w celu szybkiego żeglowania
  • Antifoul Alternative na długotrwałe przybywanie na wodzie.

  McLube jest zastrzeżonym znakiem towarowym McGee Industries.
  Sailkote jest zastrzeżonym znakiem towarowym McGee Industries
  OneDrop jest zastrzeżonym znakiem towarowym McGee Industries.
  Hullkote jest zastrzeżonym znakiem towarowym McGee Industries.

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK