FlatWinder™Nowe bloki z napędem Harkena do regulacji wózków grota

  1/9/2016

  FW250EA12H.jpgBlok z napędem Harkena  FlatWinder™, to zwarty niskoprofilowy elektryczny system do regulacji wózków grota na jachtach jednokadłubowych i katamaranach. Ten mocny blok jest łatwy w użyciu i oferuje żeglarzom ogromne korzyści w kontrolowaniu grota, dając możliwość szybkiego odciążenia takielunku i opóźnienia refowania przy wzmagającym się wietrze. Co więcej, bloki z napędem eliminują potrzebę użycia kabestanów zapewniając porządek na pokładzie i oszczędzając miejsce.

  "Zaprojektowaliśmy Flat Winder by żeglowanie było łatwiejsze," mówi Davide Burrini, szef Sprzedaży międzynarodowej Harken Italy. "Teraz, zamiast być zależnym od kabestanów, żeglarze mogą regulować grota poprzez naciśniecie przycisku, szybko aktywując wózek do manewrów, trymowania i redukcji przechyłów. To świetne rozwiązanie dla samotnych żeglarzy, dla małej załogi lub przy ograniczonej mobilności. To również odpowiedź dla rodzin, dla których relaks i wypoczynek jest istotniejszy niż wysiłek fizyczny przy obsłudze żagli."

  Rolka napędowa o dużej średnicy zamocowana na diagonalnej podstawie tworzącej kąt z wierzchołkiem rolki, utrzymuje linę wewnątrz sprawiając, że nie napiera ona na ściany bloku. Taki rodzaj trzymania liny wywiera tarcie minimalnie wpływające na zużycie zarówno liny jak i całego systemu. Zwarty poziomy silnik zgrabnie umieszczony pod pokładem ma maksymalne obciążenie robocze 250 kg (551 lb). Gdy jest użyty z liną 10 mm i przełożeniem 4:1, uciąg zwiększa się do 1000 kg (2205 lb). Szybkość nawijania liny bez obciążenia to 35 m/min.

  Harken zaleca zastosowanie dwóch, oszczędzających przestrzeń podwójnych przycisków cyfrowych Digital System Switch*, po jednym na każdą burtę by łatwo operować blokiem z obu stron jachtu. Zestaw zawiera sterownik dwufunkcyjny. Ten zintegrowany z czujnikiem obciążenia sterownik oszczędza miejsce i jest łatwy do zainstalowania ze względu na ograniczoną ilość kabli.

  Bloki z napędem przeznaczone są dla jachtów jednokadłubowych o długości 15 - 18 m (50 - 60'); katamaranów 15 - 15 m (45 - 50 '). Dostępne w wersjach 12V i 24V w zależności od systemu elektrycznego na jachcie.

  *Przyciski i wyłącznik awaryjny są zamawiane osobno.

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK