Harken przedstawia bloki kabestanowe Power3 na wszystkie warunki pogodowe

  4/1/2018

  Power3_T2-Ratchamatic.pngMasz do czynienia z silnym i stałym wiatrem? Szkwałami i porywami? A może z wiatrem słabym do umiarkowanego? Bloki kabestanowe Power3 dostępne są teraz w trzech różnych opcjach wytrzymałości, które doskonale pasują do warunków wietrznych i zafalowania danego dnia. Więcej opcji kabestanowych pozwoli żeglarzom precyzyjnie regulować ustawienia dzięki przełożeniom, które dostarczają właściwy poziom mocy, reagowania i trzymania.

  "Standardowy blok kabestanowy przez lata był wyborem numerem jeden jako idealny wielozadaniowy produkt" mówi Matt Schmidt, główny inżynier projektu. "Teraz Harken oferuje żeglarzom wybór 3 bloków o mocy 10:1, 15:1 lub 20:1.* To pozwala sternikowi zsynchronizować takielunek i styl żeglowania z aktualnymi warunkami pogodowymi."

  Standardowa moc trzymania: Black

  Standardowy blok kabestanowy z przełożeniem 10:1 (100 jednostek mocy wymaga tylko 10 jednostek siły trzymania) to świetny wybór przy umiarkowanych i słabych wiatrach gdzie istotne jest płynne i częste luzowanie i trymowanie żagla. Blok odpowiedni do wszystkich rodzajów lin.

  Moc trzymania 1.5x: Titanum

  Blok kabestanowy 1.5x ma przełożenie 15:1, lub 1.5 raza większe od standardowych bloków kabestanowych. Stosowany przy wietrze z silnymi porywami, aby zwiększyć siłę i możliwości luzowania przy niespodziewanych szkwałach. W zależności od materiału z jakiego lina jest wykonana, fasetki rolki mogą mniej lub bardziej wpływać na jej teksturę prowadząc do zużycia.

  Moc trzymania 2x: Silver

  Blok kabestanowy 2x ma przełożenie 20:1 lub dwa razy większe niż w standardowym bloku. Do stosowania przy silnych stałych wiatrach gdzie siła trzymania jest kluczowa. Rolka tego bloku ma największy wpływ na zużycie każdego rodzaju liny.

  Bloki kabestanowe Power3 dostępne są z rolką 57 mm w opcjach z przełącznikiem, automatycznej na szekli lub automatycznej T2 z miękkim mocowaniem. Bloki z przełącznikiem dostępne są również w dwupakach: 1.5x i 2x.

  *Mierzona przy odchyleniu liny na rolce o 180°.

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK