element-qa_main_883x401

Bloki Element - Pytania i odpowiedzi

21/2/2018

Dlaczego Harken stworzył linię bloków Element?
Aby sprostać oczekiwaniom klientów. Wielu żeglarzy rekreacyjnych prosiło nas, aby zaprojektować linię bloków wysokiej jakości w rozsądnej cenie, która będzie dobrze znosić korozję i służyć przez długie lata. Bloki Element są właśnie dla nich.

Czy Harken stworzył ekonomiczny blok na bazie tego, co było już dostępne? Czy Element to kompletnie nowe rozwiązanie, czy też jest rezultatem poprzednich projektów?
Inżynierowie Harkena zebrali wszystkie swoje doświadczenia na rzecz tego projektu. Aby sprostać specyfice tego wyzwania, zaczęli od pustej kartki. Prace nad linią Element trwały 2,5 roku zanim trafiła ona na rynek sprzedaży.

Jakie były podstawowe założenia?
Stworzenie wydajnej linii bloków o lekko toczących się rolkach, o jakości Harkena i nowoczesnym wyglądzie, wytrzymałej na upływ czasu oraz w cenie, która będzie mogła konkurować na rynku tańszych bloków.

Czym różnią się bloki Element od innych bloków w podobnej cenie?
Poliki wykonane są z kutego, anodowanego metodą hardcoat aluminium. Większość bloków w podobnej cenie ma poliki wykonane z plastiku oraz metalową rolkę. Harken wybrał kute aluminium ponieważ jest ono mocniejsze od plastiku czy odlewu aluminium.

Jakie są zalety kutego metalu?
Dzięki kuciu nadajemy aluminiowym polikom złożony kształt, nadając blokom większą moc i wytrzymałość. Poliki chronią wzmocnione włóknem rolki oraz system łożysk.

Czy linia Element wyglądem przypomina inne bloki Harkena?
Tak. Mają gładki, nowoczesny wygląd charakterystyczny dla Harkena. Plus, świetnie pracują! Są również anodowane metodą hardcoate i oznaczone jak inne bloki Harkena. Odporność bloków Element na otarcia oraz szkodliwe działanie promieni UV przewidziane są na długie długie lata.

Jakie konfiguracje znajdziemy w linii bloków Element?
W ofercie linii Element są bloki pojedyncze, podwójne, potrójne, wiolinowe, z knagą oraz leżące, o rolkach 45, 60 i 80 mm. Przeznaczone są do lin o średnicy od 8 do 16 mm.

Czy bloki Element mogą być użyte w systemach grota z kabestanem?
Tak. Podwójne i potrójne bloki Element są idealne do zbudowania przełożeń 4:1 i 6:1 systemów talii grota z mechanizmem kabestanowym.

Gdzie jeszcze znajdą zastosowanie bloki Element?
W kaskadowych systemach baksztagu, jako bloki przymasztowe do prowadzenia fałów oraz wszędzie tam, gdzie mała waga oraz najwyższa wydajność nie są priorytetem.

Czy bloki Element z szeklą obracają się?
Tak. Wyposażone są w zdejmowaną blokadę głowicy, która pozwala szekli pozostać w miejscu lub obracać się zgodnie z kierunkiem działania sił.

  • United States
  • Australia
  • France
  • Italia
  • New Zealand
  • Polska
  • Sverige
  • UK