Harken® wzbogaca serię systemów wózków T-Track ze zwrotnicą o rozmiar 40 mm

  9/3/2020

  Battcar Switch System

  Harken ogłasza wprowadzenie rozmiaru 40 mm do serii systemów szyn T-Track ze zwrotnicą. Systemy w rozmiarach 18, 26, 32 i 50 mm, dedykowane są na jednostki jednokadłubowe o długości ponad 43 m (140') i wielokadłubowe powyżej 27 m (90'). Dodatkowa opcja wzbogaca ofertę zaspokajając specyficzne wymagania zrzucanych żagli.

  “Rozmiar i obciążenia systemu 40 mm są idealne dla jachtów od 43 m do 55 m. Ten wszechstronnych system składa się z elementów zapewniających wielość opcji do obsługi  grota i trajsla na superjachtach,” mówi Steve Orlebeke, kierownik inżynierii Harkena.

  Opatentowany system wózków na maszt ze zwrotnicą zmniejsza wysokość zrzuconego żagla o połowę ułatwiając dostęp do fału oraz pracę przy chowaniu żagla w pokrowiec. System składa się z komponentów o niskim współczynniku tarcia, łatwych do zainstalowania bądź odinstalowania. Dostępna jest również opcja systemu obsługującego trajsla, zaprojektowana tak, by magazynować żagiel na pokładzie omijając stos zrzuconego grota.

  System T-Track ze zwrotnicą zawiera wózki listwowe łącznie z modelami zaprojektowanymi do pracy z wysokimi siłami kompresyjnymi. Na system składają się również wózki pośrednie pracujące pomiędzy listwami, wózki refowe i wózki rogu halsowego. Wszystkie wykonane są z anodowanego na czarno aluminium zabezpieczonego przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, soli i otarciami.

  O Harken: Harken Inc. jest wiodącym producentem i dystrybutorem innowacyjnych okuć żeglarskich i akcesoriów. Siedziba główna znajduje się w Pewaukee, Wisconsin, a produkcja odbywa się w USA i we Włoszech. Sieć dystrybucyjna obejmuje 48 krajów, z biurami w Australii, Francji, Włoszech, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (Rhode Island, Kalifornia i Floryda). Więcej informacji znajdziesz na www.harken.com

   

 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK