Całkiem nowe, obrotowe bloki masztowe Carbo® Harkena® są do 25% lżejsze

  true false true 2013-09-02 Jeśli chcesz wykorzystać ten link lub przedrukować artykuł skontaktuj się z Advertising@Harken.com 2156.t Żeglarze regatowi mogą teraz trymować żagle z masztu i bomu dzięki nowym, lżejszym o 25%, obrotowym blokom masztowym Carbo® Harkena.

  Carbo-pivoting-lead-blocksPewaukee, WI—Żeglarze regatowi mogą teraz trymować żagle z masztu i bomu dzięki nowym, lżejszym, obrotowym blokom masztowym Carbo® Harkena. Te wytrzymałe, wzmocnione włóknem szklanym kompozytowe bloki są do 25% lżejsze niż nierdzewne bloki Classic, które zastępują. Z maksymalnym obciążeniem roboczym do 136 kg, są idealnym rozwiązaniem do szotów i fałów na małych jachtach oraz lin regulacji na większych.

  “Byłem zmuszony zamontować nowe obrotowe bloki masztowe Carbo® na moim F-18,” mówi projektant produktu Graham Walker. „Użyłem wersję 40 mm do fału spinakera i dwóch 29 mm do cuninghama na moim maszcie obrotowym. Ten sam rozstaw otworów montażowych pozwolił mi na wymianę starych bloków na lżejsze o tej samej wytrzymałości. Teraz nie muszę się już martwić o korozję między nierdzewną obsadką bloku a aluminiowym masztem.”

  Obrotowe bloki masztowe z knagami pozwalają na swobodny obrót masztu przy jednoczesnym knagowaniu i regulacji z kokpitu. Są też idealne jako bloki do wybierania szotów bezpośrednio z bomu gdy sternik sięga za siebie w celu wybrania szota.

  Otwory i przetyczki mają taką samą średnicę jak w blokach Classic, co pozwala na łatwą wymianę. Knagę można odwrócić w celu knagowania z góry lub z dołu. Rolka, łożyska kulkowe HL oraz obsadki są zabezpieczone przed korozją i działaniem promieni UV. Bloki masztowe Carbo® dostępne są w rozmiarach 29 mm i 40 mm z knagą aluminiową lub Carbo Cam®.

  informacja prasowa w pliku Word Zdjęcie EPS Zdjęcie JPG Produkty: bloki 29 mm Produkty: bloki 40 mm ,395,396,2156,2157,
 • United States
 • Australia
 • France
 • Italia
 • New Zealand
 • Polska
 • Sverige
 • UK