0Produkty w Twoim koszyku

Nasze marki

Nasze marki

Elevated Safety

Celem firmy Elevated Safety jest edukacja w zakresie bezpiecznych praktyk w pracy na wysokościach. Oferuje wysokiej jakości szkolenia, zgodnie z ustalonymi standardami i bezpiecznymi praktykami. Dostarcza wysokiej jakości sprzęt linowy i ratowniczy. Elevated Safety świadczy również usługi doradztwa w zakresie bezpieczeństwa w miejscach pracy z dostępem linowym.

Personel Elevated Safety składa się wyłącznie z ratowników i strażaków, którzy pasjonują się tym, jak techniki dostępu linowego mogą utrzymać i przywrócić bezpieczeństwo w środowisku komercyjnym. Elevated Safety jest aktywne w społeczności dostępu linowego, poprzez ciągłe szkolenia, usługi w komisjach SPRAT oraz jako członek organizacji zawodowych. Ponadto członkowie zespołu Elevated Safety biorą udział wraz ze swoimi kolegami z Harken Industrial w międzynarodowych zawodach GRIMP. W marcu 2019 r. ich zespół „H-Elevated” wygrał pierwsze wyzwanie GRIMP w Ameryce Północnej.

Elevated Safety to firma Harken Industrial. Jej siedziba znajduje się w rejonie Greater Chicago w północno-wschodnim Illinois w USA.

VISIT ELEVATEDSAFETY.COM

Cascade Rescue

Cascade Rescue Company jest marką Harken Industrial z siedzibą w Sand Point w Idaho. Jest producentem najwyższej jakości, wytrzymałego, niezawodnego i zaawansowanego technologicznie osprzętu ratowniczego dla wszelkich jednostek i instytucji pracujących na rzecz ratowania życia. Od 1962 roku nieustannie dowodzi, że ich produkty są najlepsze w branży. Cascade Rescue nie ustaje w poszukiwaniu możliwości udoskonalania swoich produktów, by dostarczać je jako najlepsze z możliwych.

Sprzęt Cascade jest używany praktycznie na każdym stoku narciarskim w USA oraz w dwudziestu trzech krajach na całym świecie. Produkuje lub dystrybuuje sto pięćdziesiąt artykułów, w tym sprzęt do ewakuacji, nosze ratunkowe, liny i taśmy, osobisty sprzęt ratowniczy i sprzęt dla arborystów. Firma została przemianowana na Cascade Rescue Company w 2009 roku, aby dokładniej odzwierciedlić rosnącą różnorodność jej produktów i usług.

W roku 2019 firma została nabyta przez Harken Industrial. Obie firmy dzielą te same wartości, wspierające podejście do swoich pracowników i nieustanne dążenie do ulepszania swoich produktów.

VISIT CASCADE-RESCUE.COM

Harken Canvas

Harken Canvas oferuje szeroki zakres usług specjalizując się w wykrojach i szyciu tkanin przemysłowych. ich możliwości produkcyjne pozwalają na wykonywanie zarówno pojedynczych prototypów  jak i dużych seryjnych zamówień. Projekty obejmują pokrowce na jachty i na wyposażenie pokładu, krzesła bosmańskie i wiele innych. W podejściu do każdego projektu Harken Canvas stosuje zaawansowane technologie, od niestandardowego wzoru i cyfrowego wykroju po praktyczny montaż i kontrolę jakości dokonywaną przez doświadczony zespół.

VISIT HARKENCANVAS.COM

Harken Hoister

Marka Harken Hoister to linia produktów Harken Industrial, która oferuje starannie zaprojektowane systemy podnoszenia i rozwiązania do przechowywania. Zostały one zaprojektowane tak, aby podnoszenie przedmiotów czy dachu samochodu było operacją możliwą do wykonania przez jedną osobę za pomocą jednej liny. Podnośniki są wyposażone w bloki na łożyskach kulkowych i opatentowane automatyczne knagi, które zabezpieczają przed wypuszczeniem i upadkiem podnoszonego przedmiotu nawet wtedy, gdy lina zostanie przypadkowo puszczona.

Harken jest doskonale znany z niezawodności osprzętu żeglarskiego, który jest łatwy w użyciu i charakteryzuje się niskim tarciem. Podnośniki są specjalnie skonfigurowane pod kątem dostosowania rozmiaru do wagi podnoszonych przedmiotów. Dostępne są wersje do podnoszenia pontonów, rowerów, kajaków, dachów jeepów i innych zdejmowanych dachów samochodowych. Dostępna jest również wersja do ogólnego przechowywania w garażu.

VISIT HOISTER.COM

Harken ProCare

ProCare jest działem wsparcia technicznego Superyachtów i Grand Prix firmy Harken, obsługującym właścicieli jachtów Grand Prix i Superyacht oraz ich załóg. Oferujemy dożywotni serwis, konserwację i unowocześnianie wyrafinowanego sprzętu, który Harken tworzy dla tych niesamowitych jednostek pływających. ProCare działa poprzez międzynarodową sieć autoryzowanych agentów, którzy należą do najbardziej elitarnych profesjonalnych takielarzy i remonterów na świecie.

ProCare usprawnia komunikację, przyspiesza dostęp do produktów i umacnia długoterminowe relacje między kluczowymi klientami a naszymi fabrykami. Oddział ten wspiera swoją sieć poprzez system ośrodków regionalnych na całym świecie. Pierwszy z nich został otwarty w Palma de Mallorca w Hiszpanii w 2019 roku.

VISIT HARKENPROCARE.COM

Fosters Ship Chandlery

Fosters Ship Chandlery, to firma z Nowej Zelandii należąca do Harkena. Od ponad 110 lat sprzedaje osprzęt żeglarski dla przemysłu jachtowego, oferując nowoczesne rozwiązania oraz wysokiej jakości obsługę techniczną oraz profesjonalną obsługę klienta. Personel oferuje wiedzę i doświadczenie produktowe wynikające z wieloletniej pracy i bycia częścią przemysłu jachtowego.

VISIT FOSTERSSHIPCHANDLERY.CO.NZ

On Deck

On Deck, oddział firmy Harken, Inc., jest holenderskim dystrybutorem produktów żeglarskich, który oferuje wsparcie dla stoczni jachtowych, dealerów łodzi, żaglowców i innych. Firma oferuje również unikalny asortyment innych marek produktów żeglarskich. W 2020 roku Harken przejął firmę On Deck, która niezależnie dystrybuowała produkty Harkena.

VISIT ON-DECK.NL

Harken Gear

HarkenGear.com to nowa strona internetowa, za pomocą której klienci mogą kupić asortyment Harkena obejmujący takie gadżety jak plecaki, czapki, rękawiczki żeglarskie, artykuły promocyjne i produkty Harken Blockheads.

VISIT HARKENGEAR.COM

Harken Industrial

Harken Industrial projektuje i produkuje urządzenia przeznaczone do zarządzania dostępem linowym i pracy na wysokościach. Produkty Harken Industrial zostały zaprojektowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa operatora, zmniejszenia zmęczenia pracowników i zwiększenia wydajności nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Projekty te są aktywnie wykorzystywane w budownictwie wysokościowym, konserwacji architektonicznej, zarządzaniu obiektami, usługach naftowych i gazowych, energetyce wiatrowej oraz przez arborystów.

VISIT HARKENINDUSTRIAL.COM

Harken Blockheads

Harken Blockheads to społeczność młodych żeglarzy, którzy są całkowicie pochłonięci pasją żeglowania i mają bzika na punkcie osprzętu żeglarskiego. Dzięki Blockheads otrzymują narzędzia oraz nabywają umiejętności i pewność siebie, aby brać odpowiedzialność za swoje łodzie i pogłębiać doświadczenie żeglarskie. Ta strona służy jako centrum wymiany informacji dla członków Blockheads na całym świecie. Można tu znaleźć porady dotyczące żeglarstwa, konserwacji łodzi, ulepszeń takielunku, zasobów żeglarskich, dostęp do porad ekspertów, inspirujące filmy i wiele innych. Obecnie ponad 1400 Blockheadsów w ośmiu krajach uczestniczy w tym niesamowitym programie.

VISIT HARKENBLOCKHEADS.COM

SMC

SMC to firma założona w 1967 roku, złotym wieku alpinizmu i himalaizmu. Sprzęt SMC towarzyszył wielu najlepszym amerykańskim wspinaczom podczas historycznych wejść na szczyty takie jak K2 i Everest.

Od wczesnych dni, kiedy firma wyprodukowała swój pierwszy karabińczyk na zamówienie sklepu REI Co-op, sprzęt SMC przyciąga oddanych zwolenników, a firma stale się rozwija. Dziś jest największym producentem karabińczyków w USA i oferuje szeroki asortyment sprzętu technicznego, który obejmuje bloki, chwytaki linowe, czekany i zaawansowany sprzęt taki jak system TerrAdaptor.

Alpiniści z lat 60. i 70. stali się ekspertami w zakresie ratownictwa technicznego w latach 80. i potrzebowali wysokiej jakości sprzętu, który niezawodnie sprawdzi się w wymagających środowiskach ratowniczych. Ich prośby o mocniejsze, bardziej wyrafinowane produkty z wymaganymi certyfikatami, uruchomiły dział ratownictwa technicznego SMC, który stał się najszybciej rozwijającym się działem.

SMC jest producentem posiadającym certyfikat ISO 9001. Cały sprzęt SMC jest produkowany w USA w zakładzie znajdującym się między Seattle a granicą kanadyjską w Ferndale w stanie Waszyngton.

VISIT SMCGEAR.COM