images

Hydrauliczne windy kabestanowe

Windy kabestanowe Harken stanowią znaczący krok naprzód w projektowaniu wind kabestanowych. Są wynikiem lat intensywnych prac we włoskiej fabryce Harken zajmującej się windami. Windy oferowane są w wersjach o uciągu od 1,5 do 25 ton, a większe modele są w fazie projektowej. Napędzane są przez wewnętrzny, szczelnie zamknięty układ silnika i przekładni, a ich konstrukcja jest modułowa dzięki czemu konserwacja i serwisowanie są mało kłopotliwe. Windy oferowane są windy z bębnami o różnej długości, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Przed wysyłką każda winda i napinacz testowane są hydraulicznie i elektrycznie, pod pełnym obciążeniem.

Rama i bęben windy wykonane są z aluminium 6061 anodowanego w technologii Hardkote, a osłona przekładni z włókna węglowego, dzięki czemu ograniczona została waga całości.

Nakrętka na śrubie układu prowadzącego linę wykonana została z aluminium i samosmarującego kompozytu.

Windy napędzane są przez przemysłowe, uszczelnione silniki hydrauliczne. Windy od 6t wzwyż dostępne są z silnikami o zmiennej prędkości; 1,5t i 3t z silnikiem o stałej prędkości. Istnieje możliwość zamówienia niestandardowych układów dla większych obciążeń.

W przekładni synchronicznej zastosowane zostały dwa zestawy zębatek (w sumie cztery zębatki) napędzające śruby elementu podającego linę. W celu zmiany średnicy liny konieczna jest wymiana zębatek.

Podwójna śruba prowadnicy przekładni równomiernie rozkłada obciążenie na prowadnicy, zapewniając równe ułożenie liny na bębnie nawet w przypadku, gdy lina jest luźna. Taki układ prowadzenia liny pozwolił znacznie zredukować rozmiar windy w stosunku do pozostałych produktów dostępnych na rynku.

Dwa wewnętrzne przełączniki magnetyczne zostały fabrycznie ustawione w punktach określających krańce zakresu roboczego windy i zapobiegają przekroczeniu zakresu. Dwa zewnętrzne zabezpieczające wyłączniki krańcowe automatycznie uruchamiają hamulec.

Wszystkie elementy podłączone do układu hydraulicznego lub elektrycznego znajdują się po jednej stronie, co ułatwia ich obsługę. Łożyska śrub oraz przekładnia znajdują się po tej samej stronie. Wszystkie łożyska są uszczelnione i smarowane smarem stałym. Główna przekładnia jest uszczelniona i smarowana olejem.

Produkt dostępny tylko na zamówienie. Skontaktuj się z Harken w celu ustalenia ceny i terminu realizacji.

  • United States
  • Australia
  • France
  • Italia
  • New Zealand
  • Polska
  • Sverige
  • UK